Figyelem! A bejegyzés SPOILERT tartalmaz az Emlékezz rám kötetből!

Leiner Laura – Emlékezz rám

„A Szirtes Gimnázium megosztott egy bejegyzést. Egy perccel ezelőtt.

Hát ennyi volt. Megnyertük. Nagyszerű csapatunk diadalmaskodott az Iskolák Országos Versenyén. Kozák Bernadett, Szalai Zsombor, Újvári Hanna és Vári Lóránt Szirtes-történelmet írtak, iskolánk négy kiválósága megmutatta, hogy mi vagyunk a legjobbak, megnyerték az IOV-kupát, aminek képét feltöltöttem a poszthoz. Ott van mögöttem a polcon, láthatjátok. Ahogyan azt is, hogy van mellette még hely. Ugyanis a Szirtes győzelmével címvédőkké váltunk, jövőre automatikusan bent vagyunk a versenyben, ehhez pedig új csapatra van szükségünk. Figyelem! Hanna, Lóri és Bernadett a következő verseny időpontjában már érettségizett diákként nem lesznek az iskolánk tanulói, így ők nem szerepelhetnek a második megmérettetésen, Zsombika pedig jelezte nekem, hogy a megszokott csapata nélkül ő sem kíván részt venni ismételten az IOV-on. Mellékesen hozzátenném, hogy Titanilla tanárnő azt kérte, hogy amennyiben lehetséges, ő inkább az olaszosokat kísérné el jövő nyáron, és kihagyná a versenyt. Így aztán ezzel a poszttal szeretném ünnepélyesen bejelenteni, hogy címvédőként jövőre négy új diákunk és egy másik kísérő tanár fog részt venni az Iskolák Országos Versenyén. A nagy sikerre és hatalmas érdeklődésre való tekintettel meghirdetem a jelentkezést, és az iov @szirtesgimi.hu címen várom azon diákok jelentkezését, akik elég rátermettnek érzik magukat, hogy megmérettessenek más iskolák tanulóival a következő versenyen. Nem titkolt célom, hogy duplázzunk, és a Szirtes felkerüljön az IOV dicsőségfalára. Még nem volt iskola, amelyik egymást követő két évben tudott volna nyerni. Legyünk mi azok! Legyünk mi az elsők! Duplázzon a Nyertes Szirtes! Hajrá! Jelentkezzetek!

Kocsis igazgató

Vége az Iskolák versenye első trilógiájának.”