Kérdések és válaszok | 3
Két hete jelent meg a Mindig történik VALAMI a Deákban, az Instámról pedig hoztam bejegyzésnek egy kérdezz-felelek sztorim legérdekesebb/legaktuálisabb kérdéseit, és a válaszokat. 🙂 Ahol a SPOILER felirat szerepel, és valaki nem szeretne tudni róla, ott ugorjon egyet nyugodtan, azt a részt ne olvassa el.
Köszönöm szépen, egy kicsit intenzív volt az elmúlt két hét, volt benne minden (a megjelenéstől az utazáson át a covidig) de összességében jól vagyok, és nagyon-nagyon boldog a könyv fogadtatása miatt.
Azt hiszem, leginkább azt, hogy az olvasók megismerjék Roniékat, és azt, hogy miről fog szólni ez a sorozatom.
Köszönöm szépen! Fantasztikus érzés, főként, hogy teljesen új sorozat első részével hármas sikerlista első helyet sikerült elérnie a Deáknak, az első héten egyszerre volt Libri, Líra és Bookline toplistás, ami borzasztóan nagy dolog, és hihetetlenül hálás vagyok érte. Nagyon vicces volt, múlt hétfőn, amikor felkerült az első helyre a Librin, nem voltam itthon, vagyis akkor már éppen hazafelé tartottam, és a reptérről egyenesen a könyvesboltba siettünk, hogy megnézzem és lefotózzam. 😀 Tiktok videó róla.
Legnagyobb örömömre a kérdések 70%-ban erről szóltak. 🙂 A Belvárosi-Deák sorozat második része jövő év végén várható. Közben lesz egy kisebb megjelenésem, egy egyrészes könyvem érkezik, de erről majd az év elején hozom a részleteket.
Igen, ez a sorozat Roniékról szól, az ő társaságukról, és arról, amit csinálnak a Deákban.
Szerencsére az alapján, hogy nagyon illett hozzá és a könyvhöz is. A Twenty One Pilots nekem legalább 6 éves várólistámon volt, hogy valamelyik könyvembe beleírjam a zenéjüket, de valahogy semmihez nem passzolt, úgyhogy mindig csak úgy ott volt függőben, hogy majd egyszer, aztán a Deáknál végre azt éreztem, hogy ez az, ide jó lesz. Eredetileg a Heathens volt a fix, mert tudtam, hogy azt AHHOZ A JELENETHEZ képzeltem el, de Ronihoz és a Deákos hangulathoz annyira passzolt az egész TOP diszkográfia, hogy végül belekerült több szám is. Régi vágyam volt, és örülök, hogy a visszajelzések alapján az olvasóknak is nagyon tetszik. Brutális mennyiségű üzenetet kaptam a zenével kapcsolatban.
Persze. 🙂 A napokban volt az instámon a nálam gyakran előforduló “mutass egy képet” sztori, ahol az olvasók kérhetnek valamilyen/bármilyen képet tőlem teljesen randomszerűen. A mostani kérések hihetetlen mennyiségű számban deákos, illetve a Deák szereplők aesthetic képkérései voltak, így a négy főszereplőről kitettem egy ilyen pinterestes kollázst. Sorban: Roni, Barbi, Mirkó és Benedek.
Teljesen kitalált történet. Bár Deák suli sok van, (ez egyébként szándékos volt, hogy direkt olyan iskolanevet választottam, ami bárkinek a sulija lehetne) pont ott és pont ilyen, mint amiről írok, olyan nincs.
Benedek karakterét szinte Roniéval együtt találtam ki, mindketten rögtön megvoltak, mint főszereplők. Benedekről amit fixen tudtam a kitalálásának pillanatában, hogy szeretném, ha sportolna (így jött a kézi), hogy van egy lány ikertestvére, hogy nagyon-nagyon helyes srác, és hogy mi történt a volt barátnőjével.
:D. Amikor kitaláltam a karakterét, két dologban biztos voltam. Az egyik, hogy vele az fog történni, ami történt (spoiler nélkül a Bojtor Petis dolog), a másik pedig, hogy Mirkó ezer százalék, hogy képregény, vagyis pontosabban Batman őrült kell, hogy legyen. 🙂
Egy nagyon egyszerű, és könnyen felismerhető jelet szerettem volna.
Mind a négy szereplőt nagyon szeretem, és mind a négyük háttértörténete nagyon fontos a történet szempontjából. SPOILER KÖVETKEZIK!!! Roni elvált szülők gyerekeként az anyukájával ketten maradt, és a válás miatt problémás volt a beilleszkedése, Benedek teljesen elveszítette a bizalmát, amikor két olyan ember verte át, akikben mindennél jobban bízott, Mirkót, függetlenül attól, hogy humorral próbálja palástolni, megfosztották attól, ami őt illetné. Barbi pedig, bár úgy tűnik, neki nincs problémája, óvatosan elejtve azért már az első részben is ott van, hogy a Benedekkel történtek, és az, hogy az a baráti társaság akkor feloszlott, Barbira és az ő életére is hatással volt, és ő is veszített vele. Ezek már az első részben kiderülnek a szereplőkről, miközben másokon segítenek. Sőt, ezek motiválják őket. SPOILER VÉGE. Úgyhogy mind a négy Deákos szereplő közel áll a szívemhez, mindenkit ugyanannyira szeretek, viszont mindenkit másért.
Belváros. Suli. Ősz.
Talán az, hogy “még meddig tervezek ifjúsági regényeket írni”. Ez azért fura kérdés, mert az írás nem olyan dolog, ami korhoz kötött, egy szerző eldöntheti, hogy miről és milyen műfajban ír, millió és millió gyermek és ifjúsági író van a harmincas, negyvenes, ötvenes, hatvanas, hetvenes, vagy idősebb korosztályból. Én nagyon jól érzem magam az ifjúságiban (is, bár aki követi a pályámat, tudja, hogy jelennek meg párhuzamosan romkomjaim), szeretek a tizenéves korosztályról írni, annyi, bár ez már inkább háttérinfó, hogy minél jobban távolodik a korosztály, amiről írok, annál több és alaposabb kutatómunkát és felkészülést igényel egy-egy kötet megírása, de mondjuk ez hozzátartozik a munkámhoz.
🙂 Természetesen ez áll hozzám a legközelebb, egyrészt, mert most jött ki friss megjelenésként az első rész, amit még három másik követ majd, másrészt pedig, én nagyon szeretem a csapatot, a dinamikájukat, a történetet, a suli hangulatát, és főleg azt, ami az üzenete a könyvnek, hogy MERJ SEGÍTSÉGET KÉRNI. Akkor is, ha “nem nagy dolog, amiről szó van”. Nincs olyan, hogy nem nagy dolog.
SPOILER!!! Ami leges-legelőször megvolt a Deák alapötleténél, az az utolsó ügy, a fotók visszaszerzése. Ez volt az, ami miatt egyáltalán kitaláltam a segítő-társaság történetet, ez volt az alapja. Anélkül az eset nélkül nem lenne Deák-sorozat.
😀 Oké, elképesztő, hogy KÉT HÉT ALATT mekkora tábora lett Benedeknek az olvasók között. Aminek hihetetlenül örülök, mert Benedek nekem is hatalmas kedvencem, és nagyon szeretem, főleg, SPOILER!!! mert annyira más ezzel az összetört szívű háttérsztorival, mint az eddigi fiú főszereplőim. SPOILER VÉGE. Igazán boldog vagyok, hogy már az első rész után érzitek, hogy sok van ebben a fiúban. Mert sok van benne.
Azt érzékeltem, hogy azért, mert új sorozatról van szó, nagyobb az érdeklődés, és bíztam benne, hogy az olvasók szeretni fogják a történetet, és a szereplőket, de arra nem számítottam, hogy már az első résznek ekkora pozitív visszhangja lesz, főként, mert azért belekalkuláltam, hogy alig mondtam el róla valamit, így sokan nem tudták mire számítsanak. Ehhez képest nálam elképesztőek a visszajelzések, két hete özönlenek az üzenetek, amiből minden második Benedekkel kapcsolatos. :))
Az Ünnepi Könyvhéten biztosan lesz dedikálás és L&L könyvesbolt pavilon is, ez már fix, de ha lesz más alkalom, azonnal ki fogom írni minden felületemre.
SzJG találkozó már nem, mert ennyi megjelent könyvvel már nem így hívjuk majd az eseményt, de más néven várható még találkozó. Hamarosan hozok róla bővebb infókat.
Most nagyon szeretem az új Linkin Park számokat, illetve nem tudom, valahogy most ért be nálam Azahriah Tartarosz száma, azt hallgatom rengeteget. 🙂
Nekem mindig a Look What You Made Me Do volt a kedvencem, azzal a legkönnyebb azonosulnom. 😀
A Heathens örök kedvencem, de azon kívül a Nico and the Niners és az Air Catcher.
Nagyon rég volt, hogy egy új könyvnél ilyen mennyiségű üzenetet kaptam, mint most a Deák megjelenése után, amiket hálásan köszönök! Sajnos csak egy részét tudtam megosztani, mert vagy nagyon személyes, vagy pedig kitakarhatatlanul spoileres. 🙂 Még mindig nem értem a végére a kapott üzeneteknek, de igyekszem mindenre reagálni, és nagyon köszönöm a türelmet. 🙂
Amikor kiraktam a legelső részletet a könyvből, még bőven a megjelenés előtt, akkor kaptam egy kommentet arról, hogy miért “hoodie” és “bun”. Tudom, hogy az angol kifejezések és szlengek használata a könyvekben megosztó, sőt, egyenesen támadási felület, én mégis ragaszkodom hozzá, egész egyszerűen azért, mert az általam írt tizenhét éves szereplő ilyen nyelvezettel és kifejezésekkel meséli el a történetet. Megértem, és elfogadom, ha ez nem mindenkinek fér bele, vagy szimpatikus, de ez hozzátartozik a szereplőmhöz, és az ő stílusához. Ez egyébként érdekes, mert van, ami elfogadott, például teljesen beépült a “spicy könyv”, vagy éppen az “enemies to lovers” kifejezés a könyvesek körében, olyannyira, hogy kiadók így hirdetik a kiadványaikat, ahogyan a “fan base”, “cozy”, vagy “booktok” is a mindennapjaink részei lettek, így nekem egy kicsit kettős mérce, hogy azok teljesen rendben vannak, a “hoodie” vagy “bun” viszont elviselhetetlenül zavaró. Szerintem ez csak attól függ, ki milyen felületeket látogat, mivel hányszor találkozik, és mit vesz át belőle hétköznapi használatra. Roni így fejezi ki magát, az ő személyisége ilyen. Mindenesetre ezt akkor kaptam kommentben, az idézet kirakásakor, de azóta nekem direktben nem jött semmi negatív. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs, tisztában vagyok vele, hogy nyilván nem szerethet mindenki mindent, ez nem is várható el, és nem is lenne reális, ráadásul mint feljebb is írtam róla, ez egy első rész, ahol elsőként ismerni meg a történetet, a szereplőket, és a stílust is, itt indul a sorozat, és mutat irányt, hogy mi várható a későbbiekben is. Én nem olvasok magamról a saját felületeimen kívül, de azért azt tudom, hogy az egyik könyves oldalon évek óta nagyon negatívak az értékelések az új könyveimre, és küldtek róla pár üzenetet, hogy most is, de hát ez hozzátartozik az írói léthez és munkához. A könyveim, bár ifjúsági műfajban vannak, minden korosztálynak szólnak, akik szeretik az általam írt tini könyveket, és azt a világot, amibe a kamasz karaktereimet helyezem, így az olvasását mindenkinek ajánlom, és köszönöm, ha megtisztel vele. Viszont van, hogy valakik nem tudják már úgy befogadni, mint régen, annak ellenére, hogy kifejezetten nyitottak szeretnének maradni a könyveimre. Már annak idején az SzJG megjelenéseinél is rengeteg negatív kritikát kaptam azoktól, akik akkor egyszerűen nem szerették azt, amiről, akikről és ahogyan írok. Ez most, tizennégy évvel később, a Mindig történik VALAMI a Deákban megjelenésénél is pontosan ugyanígy van. Ez nem változott. Én nem változtam. Nem én változtam.
Egyértelműen az, hogy mennyire tetszik az alapötlet a másokon segítő csapatról, illetve, amire őrülten büszke vagyok, az ikervisszajelzések, hogy mennyire jól ábrázolom a Somfalvi testvérek kapcsolatát. Ez mindennél nagyobb visszaigazolás nekem.
Biztosan, de inkább lennék a társaság tagja.
Roni, (ahogyan a főszereplőim többsége) nem igazán hasonlít rám, én rendszerint inkább a mellékszereplőkben bújok meg egy-egy tulajdonságommal, vagy stílusjeggyel, de ettől függetlenül nagyon szeretem Ronit írni, szeretem, hogy okos, hogy rátermett, hogy nem fél lépni, és hogy… Jó az ízlése. 😀
Én nagyon szeretem az első részben azokat a pillanatokat, amikor Roni és Benedek utolsónak maradnak, és beszélgetnek még egy kicsit, amikor Mirkó Batman utalásokat tesz, vagy Bojtor Petit szidja, illetve természetesen a legnagyobb kedvencem A JELENET. (Watch it)
Eredet, Joker, Baby Driver, Mad Max, Lotr, Manchester by the Sea, Észvesztő, Creed. Most így hirtelen ezek ugrottak be. 🙂
Most tervezem elkezdeni A családomban mindenki gyilkos és az Ezen a vonaton mindenki gyanús könyveket.
Igen, az őszi szünet alatt végig nyitva lesz az L&L könyvesbolt, mindenkit sok szeretettel vár Halloween-es zsákbamacskával, Deákos kiegészítőkkel és persze könyvekkel.
😀 ❤️
Köszönöm szépen, jól. 🙂 Ez egy fontos kérdés, és mindig nagyon hálás vagyok érte, kérdezzétek meg minél többször mindenkitől!
Most ennyi fért bele, hamarosan hozom a trivia bejegyzést a Deák érdekességekről (már ígértem, de még kivárnék egy kicsit, hogy többen olvassák, és kevesebb legyen a spoiler).